Naujienos

Atgal

Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros konferencija „Lietuvių kalba – vertybė ir atsakomybė“

2026 03 07

Kovo 6 d. Tauragės profesinio rengimo centro mokiniai Deimantė Girskytė, Gytis Špelveris ir Marijus Mikalauskas kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja V. Veisiene dalyvavo respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Lietuvių kalba – vertybė ir atsakomybė“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Konferencijos tikslas – skatinti bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokinių lietuvių kalbos, kaip asmeninės ir visuomeninės vertybės, reikšmės suvokimą, ugdyti atsakingą, sąmoningą ir kūrybišką požiūrį į gimtosios kalbos vartojimą ir puoselėjimą bei stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją. Konferencijos metu mokiniai skaitė pranešimus, dalijosi savo įžvalgomis apie lietuvių kalbos grožį ir svarbą šiandieninėje visuomenėje, aptarė kalbos puoselėjimo būdus ir jos reikšmę tautinei tapatybei. Pranešimai atskleidė mokinių kūrybiškumą, gebėjimą kritiškai mąstyti ir pagarbą gimtajai kalbai.
Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą, atsakingą pasiruošimą ir parodytas pastangas. Už iniciatyvumą ir pasiektus rezultatus pranešėjai buvo apdovanoti Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos direktoriaus padėkos raštais, o mokytojai įteikta Telšių švietimo centro pažyma. Dalyvavimas konferencijoje suteikė vertingos patirties ir paskatino dar labiau domėtis lietuvių kalba bei jos kultūriniu paveldu. Tokie renginiai primena, kad lietuvių kalba yra ne tik bendravimo priemonė, bet ir brangi vertybė, kurią turime saugoti, puoselėti ir perduoti ateities kartoms.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Veisienė


0002_3_1772883216-9c136b5b21184e8178c31fc517179cfb.jpg
0003_4_1772883217-36cb69a68e13dadd8916313ebe092064.jpg
0004_2_1772883215-f2f13b10f224dbe3cdfd5a070696e555.jpg